Oferta edukacyjna
Struktura uczelni
Siedziba uczelni
Sprawy studenckie
Projekt UE
wtorek, 21 czerwca 2016 , Alicji, Alojzego, Rudolfa

SPRAWY STUDENCKIE

W uczelni działa Samorząd Studencki oraz Uczelniane koło Akademickiego Związku Sportowego.
W ramach kół naukowych studenci mają możliwość prowadzenia badań naukowych. W uczelni działają następujące koła naukowe:

 • techniki dentystycznej

 • materiałoznawstwa

 • biomechaniki

 • plastyczne ( przykładowe prace ),


 • fotograficzne


 • Corocznie w czerwcu zjeżdżają do Ustronia naukowcy z innych ośrodków, aby w ramach Międzynarodowej Konferencji "Inżynieria Stomatologiczna - Biomateriały" organizowanej przez Wyższą Szkołę Inżynierii Dentystycznej oraz Polskie Towarzystwo Inżynierii Stomatologicznej dzielić się swoimi osiągnięciami. Prace wygłaszane na tej konferencji są publikowane w czasopiśmie naukowym wydawanym przez Uczelnię.

  Położenie uczelni w miejscowości o charakterze uzdrowiskowym u stóp Beskidów pozwala na korzystanie w czasie wolnym od nauki z licznych atrakcji Ustronia. W zimie to przede wszystkim wiele dobrze przygotowanych tras narciarskich, w lecie - górskie wędrówki, kolarstwo górskie, paralotnie, a przez cały rok w ramach zajęć z wychowania fizycznego - możliwość korzystania z basenów solankowych, sal gimnastycznych i siłowni. Pomimo braku domu studenta studenci nie narzekają na warunki mieszkaniowe - uczelnia pomaga w znalezieniu kwater, których zresztą w Ustroniu nie brakuje. Wielu studentów otrzymuje stypendia socjalne oraz za wyniki w nauce.


  Strona Główna | Kontakt | do góry

  Jesteś naszym 1053 gościem, Witamy !

  kompuetry ustroń
  Skorzystaj z naszej wyszukiwarki w ten sposób szybko dotrzesz do potrzebnych informacji:


  Aby otrzymywać informacje na temat naszej uczelni zapisz się do bezpłatnego biuletynu, wystarczy podać email:


  Powrót do strony głównej Wyzsza Szkoła Inżynierii Dentystycznej i Nauk Humanistycznych Medyczne Studium Techniki Dentystycznej Rekrutacja Polskie Towarzystwo Inzynierii Stomatologicznej Czasopismo