Oferta edukacyjna
Struktura uczelni
Siedziba uczelni
Sprawy studenckie
Projekt UE
piątek, 24 czerwca 2016 , Danuty, Jana, Janiny

Wyższa Szkoła Inżynierii Dentystycznej i Nauk Humanistycznych
im. prof. Meissnera


rok założenia 1999


Pozwolenie na działalność


Wyższa Szkoła Inżynierii Dentystycznej i Nauk Humanistycznych im. prof. Meissnera powstała w 1999 r (dawniej Wyższa Szkoła Inżynierii Dentystycznej im. prof. Meissnera. W związku z poszerzaniem oferty edukacyjnej, aby dostosować nazwę do obecnego profilu działalności naukowo-dydaktycznej nazwa uczelni została zmieniona na Wyższa Szkoła Inżynierii Dentystycznej i Nauk Humanistycznych im. prof. Meissnera). Jest wyższą uczelnią niepubliczną. Podstawowym kierunkiem jej działalności jest inżynieria dentystyczna . Wyższa Szkoła Inżynierii Dentystycznej była w tym zakresie prekursorem – jako pierwsza w kraju dała możliwość zdobycia wyższego wykształcenia osobom zajmującym się, w szerokim znaczeniu tego słowa, techniką dentystyczną. Również w chwili obecnej tylko w Ustroniu można zdobyć tytuł inżyniera w tej specjalności.
1 października 2000 roku rozpoczął zajęcia pierwszy rocznik studentów w ramach specjalności inżynieria dentystyczna . Od początku funkcjonowania Wyższej Szkoły Inżynierii Dentystycznej władze uczelni dążą do zapewnienia jak najwyższego poziomiu kształcenia oraz poszerzenia oferty edukacyjnej. Konsekwencją tych działań jest uruchomienie kształcenia w specjalnościach : higiena stomatologiczna oraz ochrona przyrody i krajobrazu , a także hotelarstwo i gastronomia .

OFERTA EDUKACYJNA


 • Inżynieria dentystyczna

 • Higiena stomatologiczna

 • Ochrona przyrody i krajobrazu

 • Hotelarstwo i gastronomia


 • Więcej...


  Strona Główna | Kontakt | do góry

  Jesteś naszym 1693 gościem, Witamy !

  kompuetry ustroń
  Skorzystaj z naszej wyszukiwarki w ten sposób szybko dotrzesz do potrzebnych informacji:


  Aby otrzymywać informacje na temat naszej uczelni zapisz się do bezpłatnego biuletynu, wystarczy podać email:


  Powrót do strony głównej Wyzsza Szkoła Inżynierii Dentystycznej i Nauk Humanistycznych Medyczne Studium Techniki Dentystycznej Rekrutacja Polskie Towarzystwo Inzynierii Stomatologicznej Czasopismo